مناسب ترین قیمت فروش ، نصب و تعمیر راهبند آکاردئونی ⭐️راهبند اتوماتیک

تماس با آپامه صنعت

مشخصات فنی انواع راهبند ستونی یا بولارد

راهبند دارای انواع مختلفی می باشد که آنها را می توان به سه گروه اصلی راهبند اتوماتیک میله ای ، راهبند ستونی و راهبند صفحه ای تقسیم نمود.

راهبند دارای انواع مختلفی می باشد که آنها را می توان به سه گروه اصلی راهبند اتوماتیک میله ای ، راهبند ستونی  (بولارد) و راهبند صفحه ای (Road Blocker) تقسیم نمود.  توضیح درخصوص مشخصات فنی هریک از این راهبندها در مقاله «انواع راهبند و معرفی آنها» در وبسایت ارائه شده است.  در این مقاله قصد داریم به صورت ویژه مشخصات فنی انواع راهبند ستونی یا بولارد را بررسی نماییم.

راهبند آپامه صنعت
✔️ کیفیت راهبند ستونی ارائه بهترین مدل های راهبند 
💰 قیمت راهبند ستونی براساس مدل و نوع راهبند
⏰ زمان پشتیبانی  9 صبح الی 9شب : 09121097157
☎️ثبت سفارش سفارش تلفنی و حضوری
⌛زمان نصب نصب راهبند پس از ثبت سفارش
⭐ گارانتی ضمانت رفع و تعمیر در سریع ترین زمان ممکن

راهبند ستونی در گروه محصولات امنیتی قرار می گیرند زیرا این قابلیت را دارند که در برابر ضربه مقاومت کرده و مانع از عبور وسیله نقلیه غیر مجاز شوند. بنابراین بیشتر از آنها در محل های با امنیت بالا نظیر سفارتخانه ها و مراکز نظامی و دولتی استفاده می شود.

بخش های اصلی تشکیل دهنده یک راهبند ستونی عبارتند از:

  • استوانه متحرک
  • سیستم محرک یا پیشران
  • مدار فرمان
  • محفظه قرارگیری تجهیزات

تمامی قطعات و تجهیزات مکانیکی مربوط به بخش محرک در فظای خالی داخلی استوانه متحرک بولارد جانمایی میشود و کل این مجموعه درون محفظه مخصوصی در داخل زمین کار گذاشته میشود. حفره ای که در داخل زمین برای نصب بولارد کنده میشود باید دارای ابعاد و عمق مشخصی باشد تا بتوان راهبند ستونی را به درستی در آن قرار داد و اطراف آن را به کمک بتن پر کرد تا راهنبد ستونی در محل خود ثابت و بدون حرکت قرار بگیرد. مدار فرمان در خارج از محفظه بولارد قرار دارد و معمولا در اتاق نگهبانی یا اتاق کنترل نصب شده و به کمک سیم به محفظه بولارد متصل میشود. با صدور فرمان حرکت از مدار فرمان، استوانه متحرک به سمت بالا حرکت کرده و به صورت یک مانع در برابر عبور خودرو قرار میگیرد.

ابعاد فنداسیون و کیفیت بتن استفاده شده در آن تاثیر مستقیم بر مقاومت بولارد در برابر ضربه دارد زیرا در صورتی که فنداسون مناسب برای راهبند ستونی استفاده نشود، بولارد در اثر ضربه از محل خود خارج شده و عملکرد مورد انتظار را نخواد داشت. نکته مهم دیگر در فنداسون بولارد قابلیت جذب آب می باشد. در هنگام ساخت فنداسون، تست های مشخصی انجام می شود تا از جذب شدن آب بارندگی و عدم آسیب به تجهیزات مکانیکی اطمینان حاصل شود. درصورتی که میزان جذب آب توسط خاک کمتر از حد استاندارد باشد، کانال های زیر سطحی برای انتقال آب در زیر حفره بولارد ساخته می شوند.

راهبندهای ستونی براساس قدرت تحمل ضربه در کلاس هاس مختلف طبقه بندی می شوند. به طور کلی میتوان بولاردها را به دو گروه : راهبند ستونی معمولی و راهبند ستونی ضدتروریست تقسیم نمود.

در راه بند ستونی معمولی، استوانه متحرک ضخامتی در حدود ۴ تا ۵ میلی متر داشته و مقاومتی در برابر ضربه خودورهای سواری با سرعت ۶۰ تا ۸۰ کیلوکتر برساعت از خود نشان می دهند. اما راهبندهای ستونی ضدتروریست دارای استوانه متحرک ضخیم تر (حدود ۱۰ تا ۱۲ میلی متر) و سیستم محرک قوی تری می باشند. بولاردهای ضدتروریست در برابر ضربه حاصل از برخورد خودروهای سنگین (کامیون) با سرعت ۶۰ تا ۷۰ کیلوکتر بر ساعت مقاومت می کنند. البته ابعاد فنداسیون راهبند ستونی ضدتروریست بزرگتر از نوع معمولی بوده و از بتن مسلح (دارای میلگرد آرماتوربندی شده)‌ در ساخت فنداسون آن استفاده می شود تا استحکام لازم در برابر برخوردهای شدید را داشته باشد.