راهبند ⭐️قیمت راهبند| خرید راه بند⭐️تولید کننده انواع مدل راهبند برقی، اهرمی

تماس با آپامه صنعت

راهبند

راهبند هر نوع شی و ساختاری است که در راه های مختلف مانع ایجاد می کند تا به طور موقت یا ثابت رفت و آمد را متوقف یا به مسیر دلخواه هدایت کند.

شرکت آپامه صنعت افتخار این را داشته که در سال 86  برای اولین بار در ایران محصولات ایمنی را که به نوعی راهبند های آکاردئونی میشه نام گذاری کرد تولید کند و به عنوان یک ابداع در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت رساند.
راه بندهای آکاردئونی تولید شده توسط شرکت آپامه صنعت انواع مختلفی دارد.برای آشنایی بیشتر با انواع راه بند ها میتوانید ویدئوی زیر را مشاهده نمایید.

شرکت آپامه صنعت✴️ اولین تولید کننده راهبند ( راه بند ) و سیستم های نوین حفاظتی در ایران می باشد.این شرکت عرضه کننده ی تخصصی انواع راهبند آکاردئونی✴️راهبند ترافیکی ✴️راه بند تشریفاتی می باشد.

راهبند آپامه صنعت
✔️ کیفیت راهبند ارائه بهترین مدل های راهبند 
💰 قیمت راهبند  براساس مدل و نوع راهبند
⏰ زمان پشتیبانی  9 صبح الی 9شب : 09121097157
☎️ثبت سفارش سفارش تلفنی و حضوری
⌛زمان نصب نصب راهبند پس از ثبت سفارش
⭐ گارانتی ضمانت رفع و تعمیر در سریع ترین زمان ممکن

پروژه های راهبند

پروژه راهبند آکاردئونی برقی شرکت امرسان درب اصلی به طول 20 متری: راهبند آکاردئونی برقی مدل EDG  که در کارخانه امرسان نصب شده است.

راهبند آکاردئونی برقی شرکت امرسان درب اصلی

پروژه راهبند کشویی برقی شرکت امرسان ضلع جنوبی به طول 5 متر دو دستگاه: راهبند آکاردئونی برقی مدل EDG  که در کارخانه امرسان نصب شده است.

 راهبند کشویی برقی شرکت امرسان ضلع جنوبی

پروژه راهبند آکاردئونی برقی هتل جنه عراق:راهبند آکاردئونی برقی مدل EDG  که در هتل جنه عرق نصب شده است.

راهبند آکاردئونی برقی هتل جنه عراق

پروژه راهبند اهرمی شرکت ماموت:نصب و اجرای راهبند با بوم فنس 6 متری در شرکت ماموت

 راهبند اهرمی شرکت ماموت

پروژه راهبند اکاردئونی برقی شرکت آب شیرین کن بندرعباس: نصب راهبند آکاردئونی برقی به طول 10 متر و ارتفاع 180 سانتی متر در بندر عباس

راهبند اکاردئونی برقی شرکت آب شیرین کن بندرعباس

پروژه راهبند آکاردئونی برقی پارک آب و آتش تهران : نصب راهبند آکاردئونی برقی و دستی در پل طبیعت تهران

راهبند آکاردئونی برقی پارک آب و آتش تهران

پروژه راهبند اهرمی شرکت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی تهران:راهبند آکاردئونی برقی مدل EDG  که در پل طبیعت نصب شده است.

راهبند اهرمی شرکت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی تهران

پروژه راهبند آکاردئونی برقی نیروگاه برق نوشهر:نصب راهبند آکاردئونی برقی مدل EDG در نوشهر

 راهبند اهرمی شرکت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی تهران

پروژه راهبند بازویی فنس دار شرکت صالح چوب اصفهان:نصب راهبند بازویی با استفاده ازموتورهای قدرتمند و صنعتی در اصفهان

پروژه راهبند بازویی فنس دار شرکت ماموت شماره 2 :نصب راهبند بازویی فنس دار در شرکت ماموت

راهبند بازویی فنس دار شرکت ماموت

پروژه راهبند آکاردئونی شرکت پدیده شیمی قرن گلرنگ :نصب راهبند آکاردئونی اتوماتیک در شرکت پدیده شیمی قرن گلرنگ

 راهبند آکاردئونی شرکت پدیده شیمی قرن گلرنگ

پروژه راهبند بازویی اصفهان:نصب راهبند بازویی در اصفهان 

در این مقاله سعی داریم تا شما را با راهبند ها آشنا نماییم،سپس انواع راه بند ها و کاربرد هر یک را به صورت کامل شرح خواهیم داد.شاید شما تاکنون نام راهبند پارکینگی یا آکاردئونی یا ... را شنیده باشید.

به عنوان مثال راهبند پارک خودرو به منظور اعمال کنترل بر روی قسمت های دارای دسترسی به منطقه پارک خودرو، محدوده های ارائه خدمات خودرو، و یا محدوده هایی که به منظوری خاص قرار است مسدود گردد، بکار گرفته می شود.

کاربرد راه بند ها

راهبند دارای انواع مختلفی می باشد، برخی پر کاربرد بوده و برخی نیز دارای کاربردهای مخصوص می باشد. مثلا می توان برای جلوگیری از تصادف در هنگام پنچر گیری از تابلوی مخصوصی برای نگهداری خودروهای پشتی استفاده کرد و یا مثلا در یک موزه جمعیت بازدید کننده را با استفاده از راه بند مخصوصی به نام تشریفات مسیر تردد و عبور بازدید کنندگان را مشخص نمود، در واقع هر نوع راه بند دارای کاربردهای مخصوص به خویش است.

کاربرد مختلف راهبند ها

راهبند پارک خودرو

همان طور که در ابتدا گفتیم راهبند پارک خودرو بمنظور اعمال کنترل بر روی قسمت های دارای دسترسی به منطقه پارک خودرو، محدوده های ارائه خدمات خودرو، و یا محدوده هایی که به منظوری خاص قرار است مسدود گردد، بکار گرفته می شود.

راهبند پارکینگ

انتخاب راه بند مناسب

برای انتخاب بهترین آپشن ممکن جهت محدوده ای که در آن زندگی می کنید، و یا قرار است خودروی خود را پارک کنید، تعداد موارد اندکی وجود دارد که حتما لازم است تا آنها را در نظر بگیرید. مهم ترین آنها را می توان بدون شک فضا نامید . زیرا برای هر یک از مواردی که در بالا عنوان گردیده اند، شما نیازمند اختصاص فضا برای آن منظور هستید. از موارد دارای اهمیت به نسبت کمتر دیگر می توان به تعداد دفعات دسترسی به فضای مورد نظر و هم چنین میزان و یا زمانی است که سایر خودروها و یا افراد قرار است از آن جا استفاده نمایند.

راهبند دروازه ای

راهبند دروازه ای را می توانیم یکی از پر مصرف ترین راهبند های موجود در رابطه با پارک خودرو و یا محدوده ای خاص بنامیم. این راهبند ها دقیقا مشابه راهبندهای اهرمی هستند، با این تفاوت که بجای به سمت بالا باز شدن به سمت داخل و یا بیرون باز و بسته می شوند، یعنی با به سمت داخل یا بیرون حرکت کردن مسیر باز شده و وقتی به جای خود باز می گردد، مسیر را خواهد بست.

راهبند دروازه ای

کاربرد راه بند دروازه ای

از این نوع راهبند ها برای اعمال کنترل بر روی اتوبان ها استفاده می نمایند. از موارد و محل های پر کاربرد برای این نوع از راهبند ها می توان به مدارس و یا هتل ها اشاره کرد. به دلیل ساده بودن و عدم نیاز پایه ها به ساپورت شدن (به منظور تحمل وزن در حالت ایستاده) اندازه آنها بسیار کم بوده و تنها یک استوانه خواهند بود که فضای زیادی را اشغال نمی نمایند، و همین عامل باعث می شود تا تردد و عبور و مرور برای افراد و یا عابرین پیاده ساده تر گردد.

راهبند پارکینگ دستی

این نوع راهبند را می توانیم یکی از تعداد بسیار زیاد انواع راهبندی بنامیم که به عنوان راهبندهای پارکینگی شهرت یافته اند. این نوع راهبند پارکینگ که در اینجا قصد داریم بدان اشاره نماییم، راهبندی بسیار پرکاربرد، ساده و با قیمتی مناسب محسوب می گردد. این نوع راهبندها را از مواد پلاستیکی و یا فلزی می سازند و به نوبه خود دارای بدنه ای بسیار قدرتمند می باشند.

راهبند پارکینگ دستی

این نوع موانع را می توان در هر جایی نصب نمود، و البته برداشت و حمل و نقل آن نیز بسیار آسان است. از انواع کاربردهای آن می توان به استفاده در محیط باز همچون ورودی پارکینگ ها، درب های انبارها، محل ورود ساختمان های تجاری و یا اداری بزرگ، و مواردی از این دست جهت محدود سازی دسترسی و تردد به منظور اعمال کنترل جهت حفظ امنیت بیشتر بنامیم. در ضمن این نوع از موانع را می توانیم یکی از بهترین انواع راهبند به منظور کنترل تردد نیز معرفی نماییم، که باعث کاهش هزینه های امنیتی نیز خواهد شد.

کاربرد راهبند پارکینگ دستی

این نوع از موانع پارکینگی غالبا به رنگ های سفید و قرمز ملاحظه می شوند، و این رنگ خاص برای این نوع از موانع دیگر تبدیل به استانداردی برای قوانین وسائل موتوری گردیده و با دیدن این رنگ متوجه حضور موانع خواهند شد. به علت وجود، اندازه های مختلفی از این نوع از موانع ثابت، شما می توانید به دلخواه و یا متناسب با فضایی که قصد محافظت از آن را دارید، انتخابی مناسب را انجام داده و به راحتی و با بصرفه ترین هزینه ممکن تمامی اهداف امنیتی خود را که از خرید این نوع از راهبند تمایل به انجام آن را داشتید، دست یابید.

مسدود سازی مسیری بزرگ با راه بند های کوچک

البته شما می توانید با خرید چند عدد راهبند در اندازه کوچک نیز مسیری بزرگ را مسدود سازید، زیرا می توانید به راحتی آن ها را در امتداد یکدیگر قرار داده و به سادگی مسیری بزرگ را با کمک چند راهبند کوچک مسدود سازید. البته فراموش نکنید که معمولا راهبندهای دستی که در اینجا اقدام به معرفی آنها نمودیم، معمولا برای صرفه جویی در هزینه ها و یا برای مسدود سازی مسیری به صورت موقت طراحی شده اند، برای مسدود سازی مسیری برای بلند مدت، بهتر است از راه بند های اتوماتیک که بصورت عمودی باز و بسته می شوند استفاده نمایید.

راه بند دروازه ای دستی

از این نوع موانع یا راه بند ها برای کنترل مسیرهای خاص و یا اتوبان ها برای کنترل ترافیک استفاده می شود. این مانع می تواند مسیری را به منظور اعمال کنترل بصورت موقت را مسدود یا محدود سازد.

مانع دروازه ای دستی

برای ایجاد قدرت بیشتر در نگهداری مسیر ، در انتهای این راهبند لنگر و یا قسمتی اضافی را در نظر گرفته اند تا به کمک وزن آن مانع دارای قدرت بیشتری گردیده و بصورتی بسیار بهتری قادر به اعمال کنترل بر روی مسیر باشد.

جنس راه بند دروازه ای دستی

ماده سازنده این نوع از راهبند ها را غالبا از جنس فلز می سازند تا میزان استحکام آن نیز در شرایط حداکثری قرار داشته باشد. این مانع یا راهبند به منظور اعمال کنترل دستی بر روی مسیری طراحی شده است که در شرایط ازاد یا همان باز آن، هیچ محدوده دیگری اشغال نگردد، زیرا بصورت دروازه باز شده و در حال باز در یک خط صاف قرار می گیرد و از مسدود سازی مسیری دیگر نیز مستثنی خواهد بود. البته در شرایط باز بودن و یا باز ماندن می توان با استفاده از اهرم قفلی که بر روی آن نصب است، آن را در جای خود ثابت نگه داشت. معمولا در ترکیب قرمز و سفید رنگی این موانع یا راهبندها، مقدار رنگ سفید بیشتر است تا بتوان در شب بصورتی مناسب آن را مشاهده کرد. درست است که در حالت نصب مانند یک راهبند مسیر یا جاده عمل می نماید، ولی به علت راحت بودن شیوه باز و بسته کردن آن، می توان به راحتی مسیری را باز و یا بست و می توانیم به عبارتی بهتر این خاصیت را نوعی مزیت برای این نوع از راهبندها معرفی نماییم.

راهبند اهرمی

راهبند اهرمی را حتما بارها در پارکینگ ها و یا محوطه های شهرکی به دفعات ملاحظه کرده اید، این نوع راه بند دارای طرفداران بسیار زیادی بوده و از پر کاربردترین راه بند ها در نوع خود محسوب می گردد. کاربردهای آنها از کارکردهای نظامی گرفته تا امنیتی می تواند لحاظ گردد.

 راهبند اهرمی

برای نصب این راه بند معمولا ابتدا ستونی به ارتفاع یک متر نصب می نمایند، و سپس به آن یک میله متصل می سازند که بصورت اهرم به طول 2 تا 8 متر بالا و پایین رفته و مسیر تردد (بخصوص خودروها) را مسدود خواهد نمود.

راهبند ستونی

راهبند ستونی یا راهبند بولارد را باید بهترین و مناسب ترین و در عین حال پربازده ترین راه بند های ممکن نامید. در ایران این نوع راه بند ها را بصورت بتونی در مسیرها و یا خیابان ها مشاهده می نمایید که برای جلوگیری از ورود خودرو و یا موتور سیکلت به داخل محوطه پیاده رو ها نصب می گردد و مدل جهانی آن دارای انواع و طرح های بسیار دیگری نیز می باشد.

راهبند ستونی

راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی دارای کاربردهای مخصوص به خود می باشند، این راهبند ها معمولا در فروشگاه ها، موزه ها و مواردی از این دست مشخص می گردد و بیشتر برای مشخص سازی مسیرهای پر تردد بکار گرفته می شود، البته کاربرد دیگر آن نیز مشخص کردن صف های انتظار است که میتواند در این مورد نیز به کار گرفته شود.

 راهبند تشریفاتی

راهبند خودرو

راهبند خودرو را باید یکی از پر کاربردترین نوع راهبند ها نامید، وسیله ای بسیار مفید محسوب می گردد، هم جنبه امنیتی در برابر سرقت ها را داشته، و هم می تواند از میزان تصادفات بکاهد. این نوع راه بند ها خودشان دارای انواع مختلفی می باشند، نوع زیرچرخی که در زیر چرخ خودرو قرار می گیرند و از حرکت آن جلوگیری می کنند، و نوع پایه دار که در پشت یا جلوی خودرو قرار می گیرند و از حرکت خودرو بدون سرنشین جلوگیری می کنند.

راهبند آکاردئونی

این نوع راهبند نام خود را بدلیل داشتن شباهت به نوعی از آلات موسیقی به نام آکاردئون گرفته است. این وسیله ، نوعی راه بند بسیار پر کاربرد محسوب می گردد، که می توان از آن در موارد متعددی بهره گرفت. مزیت هایی نیز دارد که علی رغم امکان مسدودسازی مسیری طولانی می تواند در منطقه ای بسیار اندک انبار گردد، این مزیت خود را نیز به دلیل داشتن شکل آکاردئونی خود بدست آورده است.

مزایای راهبند آکاردئونی

توانایی پوشش عرضی تا 30 متر که به صورت متر به متر به راه بند اضافه میگردد. امکان نصب و استفاده به دو صورت دستی و اتوماتیک اشغال کردن فضای بسیار محدود دارای LED های هشدار دهنده در سراسر راه بند

قیمت راهبند

در مورد قیمت راه بند نمی توان به سادگی اظهار نظر کرد، علت این است که این محصول خود دارای انواع و اقسام مختلفی می باشد، برخی بسیار بزرگ و پیچیده بوده، برخی دارای اندازه کوچک و ساده می باشند، برخی از تکنولوژی بهره برده، برخی دستی و بسیار ساده و کوچک می باشند.

باید عنوان نمود که اعلام محدوده قیمتی برای این نوع از کالا که دارای اندازه و انواع مختلفی است کاری بسیار مشکل است، مشخص است موارد کوچک و ساده آن مثل تابلوی توقف ممنوع های مثلثی بسیار ارزان و کم قیمت بوده و مواردی همچون گیت های کنترل تردد طبیعتا بدلیل داشتن اندازه زیاد و بهره گیری از تکنولوژی دارای قیمتی بسیار زیاد نیز می باشند.

جنس راهبند

راهبند از نظر جنس ساخت نیز دارای انواع و اقسام مختلفی می باشند، برخی از پلاستیک ساخته شده، یا بتون ارمه که می توان از فلز و یا حتی چوب نیز ساخته شوند. مهم ترین دلیل استفاده از اجناس مختلف بیشتر به خاطر نوع کاربرد آنها است. مثلا برای ساخت تابلوی مثلثی خطر از پلاستیک استفاده می کنند، زیرا لازم است فرد آنها را در دست گرفته و در جایی کار بگذارد، پس لازم است تا وزنی اندک داشته باشند، و نکته دیگر در مورد استفاده از اجناس مختلف نیز باید عنوان نمود که بخاطر قیمت آنها می باشد.

در خرید راه بند چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

در مورد نکات خرید راهبند باید عنوان داشت که خرید این محصول موردی پیچیده محسوب نمی شود، زیرا هر کدام از آنها دارای کاربردهای خاص خویش است و تقریبا استفاده از دوتای آنها بجای یکدیگر تا حدودی غیر ممکن است، زیرا آنها هر کدام برای اهدافی مختلف بکار گرفته می شود به همین دلیل مثلا نمی توان از راه بند تشریفاتی بجای راه بند اعلام خطر استفاده کرد. به همین دلیل تقریبا فردی که می خواهد به دلیلی خاص راهبندی را خریداری نماید، مطمئنا می داند علت خرید چیست و مستقیم به سراغ نوع راه بندی می رود که لازم دارد.

منبع: راهبند